ad5

Sosyal Yaşam

Öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışan üniversitede bir kapalı spor salonu, bir çim saha, iki toprak saha, bir halı saha bir basketbol ve bir voleybol sahası bulunuyor.

Ayrıca üniversitede badmintondan atletizme, kayaktan masa tenisine kadar pek çok alanda öğrencilere spor imkanı tanıyan klüplerin yanısıra bilim kulüpleri, sağlık kulüpleri, kültür kulüpleri de bulunuyor..

Üniversite bünyesinde çok sayıda spor sahası bulunmakta..

 

 

Kantin ve Kafetaryalar

Sosyal Merkez: 1987–1988 öğretim yılında hizmete sunulan Sosyal Merkez; yemek salonu, çay evi, büfe ve oyun salonları ile akademik ve idari personelimiz ile yakınlarına hizmet vermektedir. Amaç, Üniversitemiz mensuplarına beslenme ve boş zamanlarını değerlendirme, konusunda en uygun hizmeti vermektir. Sosyal Merkez, hem Rektörlük Kampüsü’nde hem de Mühendislik Kampüsü’nde bulunmaktadır.

 

Üniversite Evi: Üniversitemiz personel ve öğrencilerine yönelik çok amaçlı hizmet veren Mediko-Sosyal, faaliyetlerine canlılık ve sürat kazandırmak için; Rektörlük Kampüsü’nde yapılan “Üniversite Evi”, Ekim 1993 tarihinden itibaren hizmet vermektedir.Burada toplam 8 adet salonumuz olup, bir salon kafeterya olarak kullanılmakta,7 salonda da yemek hizmeti verilmektedir. Salonların kapasitesi 200 kişiliktir. Aynı anda 1500 kişi yemek yiyebilmektedir. Üniversite Evi’nin mutfağı günlük 8 bin adet yemek çıkarabilecek kapasitededir. Öğrencilerimiz ve personelimiz cüzi bir ücret karşılığında dört çeşit sıcak yemeği yemektedirler.

Veteriner Fakültesi Kantin ve Kafeteryası: 600 Kişilik kapasiteye sahiptir. Tüm öğrencilerimize her gün 6.30-17.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

 

Nokta Alışveriş Merkezi: 07.00-18.00 saatleri arasında tüm personele öğrencilerimize ve lojman sakinlerine hizmet verilmektedir.

 

Mühendislik Kantini: 07.00-18.00 saatleri arasında tüm personele öğrencilerimize ve lojman sakinlerine hizmet verilmektedir.

 

Tıp Fakültesi Kantin ve Kafeteryası: 100 Kişilik kapasiteye sahiptir.  Öğrencilerimize her gün 6.30-17.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

 

Çay Ocakları: Üniversitemizin, Rektörlük binası başta olmak üzere bütün yönetim ve eğitim birimlerinde akademik, idari personel ve öğrencilerimize 07.30-17.30 saatleri  arasında hizmet veren çay ocaklarımız mevcuttur.

 

FÜGEM’in (Fırat Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi) bulunduğu binada, hizmet veren kafeterya, çay salonu, okuma salonu, çamaşırhane ve kuaför bulunmaktadır..

 

 

 

Spor Hizmetleri

Öğrencilerimizin beden ve ruh yapılarının sağlıklı olabilmesi, zorluklara dayanıklı, kötü alışkanlıklardan arınmış bir toplum olarak oluşmasında önemli bir unsur olan spor faaliyetleri,  Üniversitemizde yaygın bir şekilde devam ettirilmektedir.

Üniversitemiz Üniversite Sporları Federasyonu’nun Faaliyet  Programı’nda bulunan 16 branşa katılmak için müracaatta bulunmuştur. Faaliyet Programı’nda toplam 16 katılım gerçekleştirilmiştir. Üniversitemiz toplam 16 branşla Federasyon Faaliyetleri’ne katılımı tamamlamıştır.

 

ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDARASYONU FAALİYETLERİNE KATILAN BRANŞLAR

·        Badminton

·        Basketbol

·        Boks

·        Bilek Güreşi

·        Futbol

·        Halk Oyunları

·        Hentbol C Kategorisi

·        Hentbol B Kategorisi

·        Salon Futbolu

·        Teakwondo

·        Voleybol

·        Plaj Hentbolü

 

 MEVCUT SPOR TESİSLERİMİZ

·        Kapalı  Spor Salonu.

·        Çim  Futbol Sahası.

·        6 adet  Açık Basketbol Sahası.

·        1 Adet  Toprak Futbol  Sahası.

·        Tıp Fakültesinin  önünde  Voleybol,Basketbol ,Futbol  ve Tenis  kortundan oluşan  spor  kompleksi.

·        Paintbal l Tesisleri.

·        Kondisyon  aletleri  ve jimnastik salonundan oluşan Fitness  Salonu.

·        Kapalı Spor Salonu önünde Voleybol, Basketbol, Tenis kortundan  oluşan açık alan spor kompleksi.

 

*Mevcut tesislerin yanı sıra kampus içerisinde inşaatı devam eden Kapalı Spor Salonu bulunmaktadır.

 

MİLLİ SPORCULARIMIZIN 2009-2010 YILLARI ARASINDAKİ BAŞARILARI

Gülsüm TATAR: 2009 Avrupa Şampiyonası 1. Altın Madalya, 2010 Dünya  şampiyonası 1. Altın Madalya

Önder ŞİPAL: 2010 Üniversitelerarası Dünya şampiyonası 1.si

Onur  ŞİPAL: 2009 Akdeniz  Oyunları  Şampiyonası 1. si; Üniversitelerarası  Avrupa  Şampiyonası  1. si, 2010 Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası 2. si

Bayram MUZAFFER: 2009 Üniversitelerarası Avrupa Şampiyonası 1.si,  Türkiye Büyük Ferdi Boks Şampiyonası 1.si, 2010 Türkiye Büyük Ferdi Boks Şampiyonası 1.si, Uluslararası  Başbakanlık  Boks Şampiyonası 1.si, Üniversitelerarası Dünya  Şampiyonası  3.sü.

Kerem  GÜRGEN: 2009 Akdeniz Oyunları  Şampiyonası  1.si, Üniversitelerarası  Avrupa Şampiyonası 1. si.

Gülnar  GÖLÇEK: 2009  Türkiye Bayan Büyük  Türkiye Şampiyonası  1.si, Büyükler Avrupa 3. sü,

2010 Türkiye Bayan Büyükler Türkiye Şampiyonası 1. si.

 

*Üniversitemiz sporcularının takım halinde yarıştıkları alanlarda da pek çok başarısı mevcuttur..

Aktivitelerim
X
Giriş Yap
Sohbet
X
Sohbet için lütfen giriş yapınız.
Aktivitelerim
Sohbet (0)