Forum Kuralları

 

Firatuni.Com Sitesi, saygın, ilkeli ve bilimsel bir çizgi izlemeye çalışmaktadır.
Siz değerli üyelerimizden bunu göz önünde bulundurarak anlayış göstermenizi beklemekteyiz. Onun için öncelikle forumlara ileti göndermeden önce lütfen aşağıdaki forum kurallarımızı okuyunuz !

GENEL KURALLARIMIZ

1. Forum'da siyasi ve dini içerikli propaganda, aleni veya zımnen hakaret yapılamaz. Genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı , argo niteliği taşıyan yazılar yazılamaz.Anayasamızın 10. maddesine atıfla dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep farklılıklarına ilişkin düzen bozucu, küçük düşürücü,kin ve nefret uyandıracak yorumlar yapılamaz.Kuralın ihlali durumunda Madde 17/b-c biri uygulanır.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli ve/veya aynı içerikli konular açılamaz. Uyulmadığı takdirde Madde 17/a -e -g biri veye birkaçı uygulanır.

3. Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce kurallara aykırı veya uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazıları ve başlıkları büyük harf kullanarak yazmayınız. Uyulmadığı takdirde Madde 17/a ,ihlalin tekrar etmesi durumunda ise Madde 17/b-c biri uygulanır.

5. Konu başlıkları konunun içeriği ile anlamlı ve uygun olmalıdır.Yardım, lütfen, acil vb kişiye özel başlıklarla konu açılamaz.
Kuralın ihlal edilmesi durumunda üyeye Madde 17/ e-f-g biri veya birkaçı uygulanır.

6. Üyeler forum kullanıcıları tarafından rahatsız edildiklerini ( genel ahlaka adaba aykırı, mesaj,seviyesiz mesaj vb. alınması halinde) forum yöneticilerine bildirmeleri yada forum yöneticilerinin boyle bir durumu fark etmesi halinde, kuralı ihlal eden üyeye Madde 17/b-c-d biri veya birkaçı uygulanır.

7. Forum ve Forum Yöneticilerine kural dışı mail veya mesaj göndermek yasaktır. Uyulmadığı taktirde Madde 17/a-b uygulanır.

8. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz. Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif hale getirilemez .

9. Kişisel tartışma şekline dönüşen konularda Madde 19/e-f-g biri veya bir kaçı uygulanır. Çok ciddi olmadıkça kapatılan konularla ilgili yöneticilere özel mesaj veya mail atılmamasını rica ederiz.

10. Üye PM’leri ( Özel Mesaj) hiçbir şekilde yayınlayamaz. Uyulmadığı taktirde Madde 17/b-c uygulanır

11. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Bu kurala uymayan üyelere Madde 19/c uygulanır.

12. Site ve Forum üzerindeki Email veya PM (ÖM) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı PM'leri (Özel Mesajları) ,şikayet eden üyenin mesajı kanıtlaması durumunda forumda yayınlama hakkına sahiptir.

13. Üyelerin Forum içinde yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek nitelikte ise, üye mutlaka uyarı yazısı yazmalıdır. Bu kuralın ihlali ile oluşabilecek maddi zarardan paylaşan üye sorumludur ve açılacak hukuk davalarında forum yönetimi her türlü teknik desteği ve gerekli bilgileri paylaşmakla mükelleftir.

14. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, k e y, s e r i a l vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelerin linkini vermek, bu içerikte konular açmak, özel mesajlar göndermek yasaktır.

15. İmza alanlarına her türlü forum ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazılamaz.

16. Üye silinen mesajların ,kapatılan yada silinen konuların ve forumdan uzaklaştırılan üyelerin gerekçelerini sorma hakkına sahiptir.

17. Yaptırımlar:

a) Üyeye uyarıda bulunulur.
b) Üye geçici süre ile forumdan uzaklaştırılır.
c) Üye süresiz forumdan uzaklaştırlır.
d) Üyenin üyeliği iptal edilir. Bir daha foruma her türlü üyelikten girişi yasaklanır.
e) Konu kilitlenir.
f) Konu geri getirilebilecek şekilde silinir.
g) Konu komple silinir. (Geri getirilmesi mümkün değildir.)


Yukarıda belirtilen Forum Kurallarımıza ilave olarak Firatuni.Com yasal çekinceler ve koşullarını da (Firatuni.Com Üyelik Sözleşmesi) okumanızı ve bu doğrultuda forumlarımıza iştiraklarınızı rica ediyoruz.

Aktivitelerim
X
Giriş Yap
Sohbet
X
Sohbet için lütfen giriş yapınız.
Aktivitelerim
Sohbet (0)